Quantcast
Channel: SNOW.CZ - recenze
Viewing all 577 articles
Browse latest View live

K2 K2 Wayback 96 (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - K2 K2 Wayback 96: Při výběru skialpové lyže jsem si zadal tyto parametry: Hmotnost cca 1500 g, šířka pod botou cca 95 mm, poctivé jádro, žádná pěna. A konstrukce s rockerem. Dal jsem také na doporučení kamarádů, mezi kterými je hojně používán model Wayback 88. Vlastní zkušenosti Výstup na lyžích: S vázaním TLT Radical Speed Radical lyže váží: 1 980 g, což je u tak široké lyže pozitivní. Při montáži jsem si posunul vázání 1,5 cm dopředu před montážní střed, což mi pomáhá při sklápění lyže na obrátkách. Šířka 96 mm je dost hraniční, zejména při delších tvrdších traverzech. Horní strana lyže má speciální úpravu proti nalepování sněhu. Tuto vlastnost jsem ještě ještě v reálném užívání nezaznamenal. Lepí se to stejně jako ostatním. Sjezd: jakýkoli měkký terén není problém. Rocker lyže pěkně vytahuje na povrch a šířka pod botou je dostačující k tomu, abyste plavali a nebořili se. Změna délky oblouku lyžím nečiní problém. Největší slabina těchto lyží je jízda na tvrdém podkladu. Zmrzlá sjezdovka nebo ledové plotny není žádný požitek. Samozřejmě je to způsobeno nízkou hmotností a menší torzní tuhostí. Lyže mají pohledný design s výraznými zelenými barvami, které jsou vidět i při snížené viditelnosti. Protože jezdím často lesem a ještě častěji úzkou stopou, stává se mi, že mám posekané špičky. Proto jsem na špičky přišrouboval ochranné kovové špičky z jiných lyží. Většina lyží od firmy K2 má tenčí hrany než lyže jiných výrobců. Po první sezoně používání hodnotím tyto lyže chvalitebně.

Birki Carbon (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - Birki Carbon: Hole jsem pořizovala zde na eshopu SNOW.CZ. První pár byl pro syna, který vyrostl ze svých starých holí. Tomu se hole docela líbily, hlavně tím, že jsou o dost lehčí než klasické hliníkové hůlky. Také design je decentní a vkusný a hodí se ke kdejaké barvě. Tato první hůlky jsem si od syna občas vypůjčila (protože jsou fakt hezčí a lehčí než moje), až jsem si na ně zvykla natolik, že jsem si pořídila i pár pro sebe (abych mu je nemusela při společném lyžování závidět:)) Rukojeti hůlek jsou poměrně úsporné, úzké. Mám trochu radši když je tam více plastu a ohraničují ruce hlavně sezhora, aby při lehčím úchopu nevypadly z ruk. To je asi jediné, co bych hůlkám vytknula. Řemínek na ruce bohužel nemůžu hodnotit, neboť jsem od malička naučená z bezpečnostních důvodů jezdit bez něj, takže hole si na ruce prostě nedávám. Lehkost holí je velmi příjemná, ale jsem sama velmi zvědavá jak přežijou případné kolize a pády, zdali je materiál natolik dobrý, jak je popisovaný. Talířky jsou v tradičním malém provedení, vhodném na upravené sjezdovky.

RELAX HTG45 HYPERSONIC (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - RELAX HTG45 HYPERSONIC: Tyto brýle jsem si dokoupil jako alternativu pro horší počasí, tj. zataženo, mlha nebo večerní lyžování, pro které je kategorie S1 ideální. Druhé mám S3 do sluníčka. Někdo volí kompromis S2 nebo vyměnitelné zorníky, u kterých je riziko poškození povrchu při výměně. Pro výše uvedené podmínky naprosto vyhovují, lehce oranžové zbarvení je vhodné do mlhy a je přes něj dobře vidět i na večerním lyžování. Mají široký zorný úhel, opravdu se nemlží a jsou pohodlné. A především perfektně sedí s helmou Elan Morpheo Black, která je také v recenzích. Pásek brýlí mám na přilbě ukotvený, takže neklouže, přestože silikonovou vrstvu nemá.

Westige Crust (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - Westige Crust: Jedná se o vestový chránič, po oblečení na tělo se vepředu zapne na zip. Kromě hlavní tuhé partie na zádech má ještě podobné chrániče z boku a mírně zepředu, pro ochranu podžebrové části těla. Spodní lem vesty je opatřen silikonovým páskem, takže se neshrnuje ani neklouže. Tento chránič nemá ve vestě integrovaný pás ve spodní části pro jeho těsnější dotažení. Zip se po první sezoně používání jeví být poměrně kvalitní. Z hlediska velikosti mám drobnou výtku, vesta je velmi úzká a syn (přestože je hubeňour a má těch 140 cm) ji bez pomoci nemá šanci zapnout. Vždy musí jeden člověk přitahovat obě části zipu k sobě a druhý může zapínat. Jinak délkově sedí bezvadně. Designově je vesta poměrně vyvedená, černá barva, bílý zip a lemování a stříbrno-bílý potisk nemůže urazit. Dalším plusem byla poměrně výhodná cena (zakoupen ve výprodeji po loňské sezoně). Kromě lyžování a snowboardingu jsem se na štítku dočetla, že je tento chránič vhodný i např. pro cyklistiku, takže najde své využití případně i v letní sezoně.

NORDBLANC Orb (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - NORDBLANC Orb: K nákupu funkčního termotrika a kalhot (Lex) NordBlanc jsem se rozhodl na základě pozitivních zkušeností, na které jsem narazil na internetu. Vzhledem k tomu, že jsem nepotřeboval zahřát jen na lyžích, ale také při statičtějších aktivitách (např. zimní venkovní koncerty), volil jsem spíše něco teplejšího. Hned při prvním použití mě mile překvapil tepelný komfort, který mi tato sada přinesla. Na lyžích při pohybu velmi dobře odvádí vlhkost od těla a mám pocit, že udržovaná teplota je bez výrazných výkyvů. Důkazem, že jsem dobře zvolil, pro mne bylo i to, že jsem letos téměř nemusel používat mikinu a vystačil jsem si pouze s tímto funkčním trikem a bundou. Zateplit další vrstvou tak bylo třeba až od nějakých 12, 13 stupňů pod nulou. Schopnost udržet tělo v teple jsem pak ocenil i při mých hudebních aktivitách. Hodinové zimní koncerty, které byly pro kolegy utrpením a odnášeli je různými nachlazeními a chřipečkami, jsem letos zvládl bez jakýchkoli ztrát (klepu na dřevo Materiál Dryfor je vcelku příjemný na nošení, z vnější strany je pak povrch prádla hladký. Na exponovaných místech se však po první sezóně začaly vytvářet drobné žmolky. Na funkci (rostlináře) to však nemá vliv:-) Celkově jsem tedy nadmíru spokojen a pokud chce být někdo opravdu v teple, podle mých zkušeností nákupem neprohloupí. V současné době je k dostání v příjemných posezónních slevách.

Dalbello Avanti AX 120 IF (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - Dalbello Avanti AX 120 IF: Kdo v přezkácích Dalbello Avanti AX 120 IF jezdí? Celkem zkušený lyžař nad 50 let. Váha 95 kg, výška 190 cm, relativně dlouhá holení kost (větší páka), širší nárt a mírně vychýlený palec. Lyže: Salomon 24Hours Max, 178 cm. Terén: Převážně upravené sjezdovky v celé škále obtížností. Dojmy po sezóně: Noha je v botě dokonale zafixovaná. (Mimo sjezd doporučuji povolit přezky – botička netlačí, ale při maximální fixaci se noha za čas odkrví.) Přenos síly do lyží je velmi přesný. Boty opravdu „drží“ tak, jak se od nich očekává. Odezva na „povely“ je i přes komfort velmi dobrá. Nástup flexe je plynulý a podle tlaku na botu v různém oblouku očekávaný. Závěr: Pokud chce lyžař kvalitní sjezdové boty se slušným poměrem cena/výkon jsou Dalbello Avanti AX 120 IF skvělou volbou.

Salomon 24 Hours Max (recenze)

$
0
0

Čtenářská recenze - Salomon 24 Hours Max: Salomon 24 Hours Max 16/17 – jaké jsou dojmy po sezóně? Od prvních sjezdů, a celá sezóna mi to potvrdila, jsem měl pocit, že je to přesně to, co od lyží budu dalších pár let očekávat. Univerzálka s velmi snadnou ovladatelností, která si poradí s různým terénem a profilem trati bez toho, aby zruinovala moji tělesnou schránku. … a když budu chtít trochu „přitvrdit“, neuhne. Lyže skvěle drží ve středním i delším řezaném oblouku. Pro ostřejší zatočení jim nevadí jít do oblouku smýkaného. Lyže jsou dostatečně pružné, pevné a stabilní na hranách. Dovolují rychlé a přesné řízení v zatáčkách s minimem námahy a snadným přechodem z jedné hrany na druhou. Lyže jsou stabilní i při rychlejší jízdě. Nejlépe jim však sedí střední rychlost v delších a středních obloucích, kde vyniká její velmi snadná ovladatelnost. Oproti RC4 SC (ty jsou trochu pravda z jiného soudku) odpouští drobná zaváhání, která po celém dni lyžování a v měnícím se terénu dostihnou každého. A ještě jedna zkušenost. Při předávání lekcí prvních lyžařských „krůčků“ malému dítěti se lyže chovaly pohodlně a „nepřekážely.“ (Člověk pak byl, tak nějak, méně rozlámaný.) Závěr: Kdo chce osvědčené sportovně - univerzální lyže pro celý den, a není nutně naladěn na „Race“ modely, jsou tyto skvělou volbou.

Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole. Možnosti jsou dvě – v terénu i na silnici. Která je lepší? Kde si více užijete krásné výhledy na Dolomity, které jsou na seznamu UNESCO? Velká část trasy kolem masívu Sella leží v Jižním Tyrolsku, regionu na severu Itálie.


Nové lanovky v Saalbachu 2018/19 (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: I v letošním roce pokračuje lyžařská oblast Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn s masivními investicemi. Snad nejznámější lanovka v Saalbachu, pulzační kabinková lanovka Kohlmaisgipfelbahn, která se často objevuje na pohlednicích a propagačních fotografiích Saalbachu, bude letos nahrazena moderní dvouúsekovou 10místnou kabinkovou lanovkou systému D-Line firmy Doppelmayr.

Jak se v Česku staví lanovky (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Lanové dráhy rostou na českých horách v posledních 15 letech jako houby po dešti. V porovnání s dobou před 20 lety se jejich počet již více než ztrojnásobil. Co všechno stavba takové lanovky obnáší a jaké jsou trendy v lanové dopravě?

Bike SNOW tour: Bílá – ráj dětí i bikerů (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Bílá láká v létě bikery na své poměrně jednoduché singltraily, rodiny s dětmi pak na celou škálu atrakcí od autodráhy přes aquazorbing až po vodní svět. Mezi další rodinné atrakce patří sjezd na koloběžkách nebo procházka po beskydské stezce pašeráků. Ten nejlepší beskydský výhled pak najdete na nedalekém vrchu Bobek.

„Secondhandové“ lanovky (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Nové lanovky rostou na českých horách jako houby po dešti, byť v posledních letech se tempo trochu snížilo. Zatím rekordní byla zimní sezóna 2006/07, kdy se rozjelo celkem 14 nových lanovek. Každý si jistě všimnul, že některá střediska staví lanovky zcela nové, zatímco jiná lanovky starší repasované.

Bike SNOW tour: Malinô Brdo – dobrodružství za městem (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Na Malinô Brdo můžete v létě vyrazit prakticky za kteroukoli letní aktivitou – turistikou, bikováním, lanovým centrem, horskými koloběžkami nebo koupačkou. Poznávat můžete jak přírodní úkazy jako jsou Jamišné vodopády, tak rozmanité chutě slovenské kuchyně v tradičních kolibách.

Bike SNOW tour: jak pilovat techniku na Špičáku (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Už několikrát jsem uvažovala o nějakém bikovém campu, kde bych si zlepšila techniku. Jenže většina těchto akcí má pevně daný termín, registraci, omezený počet míst a s mým pendlováním nebylo možné se někam napevno upsat. Biková škola Gravity Academy funguje flexibilně, instruktor je přítomen téměř každý den, takže jednoho slunečného dne jsem se tu rozhodla vypilovat svůj dosavadní „um“.

Bike SNOW tour: Donovaly – dětské atrakce s horskou kulisou (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Jak v zimě, tak i v létě si Donovaly zakládají na množství rodinných atrakcí, které tu najdete prakticky na jednom místě - bobovou dráhu, trampolíny, lanový park, dětský park, hlavní město dětí Donovalkovo nebo lanovku, která usnadňuje výlety na hřebeny Národního parku Nízké Tatry.


Prvosjezd obávané K2 (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Druhá nejvyšší hora na světě, která bývá považována za nejnáročnější osmitisícovku, hlavně kvůli největšímu převýšení z basecampu a také prudkým a obtížně prostupným svahům. Pro svou nejhrozivější bilanci pokusů a úmrtí také přezdívána hora smrti. To je K2.
Držitel rychlostního rekordu ve výstupu na Manaslu. Na lyžích už sjel ze Shishapangmy i Broad Peaku. Prestižního Sněžného Leoparda získal v rekordním čase méně než třicet dní. To je Polák Andrzej Bargiel.

Bike SNOW tour: Val di Fiemme – horské výpravy i rodinná pohoda (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Ve Val di Fiemme si v létě užijete dobrodružství i rodinnou pohodu, horské túry i cyklovýlety, „dželáto“ i polentu. Odvážní uvítají rafting a canyoning v Cavalese, rodiny s dětmi dětské parky v mezistanicích lanovek na Alpe Cermis, Latemaru a především v Alpe Lusii.

Saas-Fee a jeho lanovky (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Ledovcové středisko Saas-Fee je díky překrásné scenérii trvale zasněžených čtyřtisícových vrcholů nazýváno "perlou Alp". Nachází se zde také vyhledávané lyžařské středisko s celoročním provozem, které se může pyšnit hned několika "nej" - nejvýše položené "metro", nejvýše položená otáčivá restaurace nebo nejvyšší hora ležící zcela na švýcarském území (Dom - 4 545 m n. m.).

Jak lyžují Češi? (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Česka spořitelna a agentura Kantar CZ uspořádaly průzkum s cílem zjistit, jak Češi sportují. Na vzorku 1 120 respondentů se ukázalo, že každý druhý Čech sportuje aspoň jednou týdně a že Češi mají z aktivních sportů nejraději cyklistiku, plavání a běh.

Bike SNOW tour: Madonna di Campiglio – údolí trailů a vodopádů (článek)

$
0
0

Článek na SNOW.CZ: Jedno z nejstarších italských lyžařských středisek Madonna di Campiglio láká v létě hlavně milovníky vysokohorské turistiky, v posledních letech se ale snaží prosazovat i mezi cyklisty, zejména trailovými nadšenci. Dobrodruzi uvítají dolomitské ferraty, rodiny s dětmi zase nenáročné výlety v údolí Val Genova.

Viewing all 577 articles
Browse latest View live